Ta strona zawiera wszystkie niezbędne informacje dotyczące Panelu Badawczego SWPS zarówno dla osób, które chcą uczestniczyć w badaniach naukowych, jak i dla badaczy, którzy chcą przeprowadzić swoje badanie za pośrednictwem panelu.

Czym jest panel badawczy?

Panel badawczy to platforma, na której dostępne są aktualnie prowadzone badania przez naukowców i studentów Uniwersytetu SWPS. System ten ma usprawnić sposób ich realizacji: z jednej strony użytkownik (czyli uczestnik badań) ma przed sobą klarowną listę badań z ich opisem, celem i formą wynagrodzenia oraz możliwością rezerwacji i odwołania terminu, z drugiej strony badacz może oszczędzić swój czas, który przeznaczyłby na rekrutację uczestników – system ten zrobi to za niego. Panel badawczy umożliwia też łatwy kontakt pomiędzy badaczem a uczestnikiem, i odwrotnie – pomiędzy uczestnikiem a badaczem.

Od 1 października 2016 roku na Uniwersytecie SWPS w Sopocie używamy systemu SONA aby koordynować badania i proces rekrutacji uczestników. Po pilotażowym roku na jednym wydziale, system został wdrożony na innych wydziałach Uniwersytetu – w Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie i w Katowicach.

Chcemy stworzyć rzetelną bazę respondentów, ponieważ to właśnie oni są podstawą prowadzenia badań naukowych i rozwoju nauki. Jeśli chcesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć naukę, zrób to rejestrując się w systemie. Jeśli jesteś naszym studentem, nie rejestruj konta – każdy student ma swoje konto w systemie.