Prawa osoby badanej

Biorąc udział w badaniach powinieneś mieć pewność, że respektowane sę Twoje prawa. Jeśli procedura badawcza nie spełnia któregokolwiek z poniższych punktów możesz opisać ten problem w mailu do ktomaszewski2@swps.edu.pl.

Prawa uczestnika badań psychologicznych:
1) Możesz odmówić udziału w konkretnym badaniu.
2) Możesz wycofać się z udziału w badaniu w trakcie jego trwania bez żadnych konsekwencji.
3) Możesz prosić o usunięcie lub zniszczenie danych, które podałaś/eś w trakie procedury badawczej bez żadnych konsekwencji
4) Po zakończeniu badania możesz prosić o podanie uzasadnienia dla każdego etapu procedury badawczej (choć prowadzący badanie może chcieć udzielić Ci tych informacji dopiero po zebraniu danych od wszystkich uczestników).

Pamiętaj, żeby nie zdradzać szczegółów procedury badawczej innym studentom, którzy jeszcze nie brali udziału w badaniu!

Dane osobowe w systemie

Aby zarejestrować konto w systemie zgadzasz się na wykorzystanie Twoich danych osobowych wyłącznie w celu prowadzenia badań naukowych. Twoje dane nie są w żaden sposób udostępniane osobom trzecim ani innym organizacjom, a badacz prowadzący badanie rozpoznaje Cie jedynie po Twoim kodzie użytkownika. Szczegóły dotyczące ochrony Twoich danych osobowych znajdziesz na tej stronie, jak też i w panelu badawczym u dołu strony, w zakładce: Udział ludzi w badaniach / Polityka prywatności.

Rejestrując konto w systemie podajesz swoje imię i nazwisko, adres mailowy oraz numer telefonu. Dzięki temu będziesz otrzymywał niezbędne informacje dotyczące badań na które się zapisałeś, a prowadzący badanie będzie mógł się z Tobą skontaktować. Nie będziesz otrzymywał żadnych reklam, ani nie będziesz namawiany do wzięcia udziału w badaniach.