1. Zaproszeniu do udziału w badaniu towarzyszy rozbudowany opis badania – należy przygotować krótkie streszczenie i rozbudowany opis badania.
 2. Dobrą praktyką jest dodatkowe wynagradzanie uczestników – oprócz punktów warto rozlosować dowolną (nawet najmniejszą) nagrodę rzeczową lub dowolną kwotę pieniędzy.
 3. Zobowiązujesz się rozliczać punkty (minuty) bardzo rzetelnie – jeśli przeprowadzasz badanie online to musisz zainstalować oprogramowanie pozwalające śledzić aktywność osób korzystających z SONY tak aby rozliczać tylko rzeczywisty czas poświęcony na udział w badaniu. Szczegółowo jest to opisane w Poradniku Badacza.
  • 1 minuta = 1 punkt kredytowy
  • Minimalna wartość badania to 5 punktów.
  • Jeśli uczestnik badania poświęci na jego wykonanie więcej czasu niż tyle, ile zostało określone, możemy przyznać mu więcej punktów.
 4. Rezerwacji miejsc w laboratorium dokonujesz w systemie samodzielnie. Jeżeli nie możesz zarezerwować miejsca lub interesujące Cię terminy są zajęte, skontaktuj się z lokalnym Lab Manager’em.
 5. Po udziale w badaniu do wszystkich uczestników badania rozsyłana jest informacja o prawdziwym celu badania wraz informacją odkłamującą. Zajmuje się tym lokalny Lab Manager. W związku z tym przygotuj taką informację wraz ze szczegółami, kiedy ma być rozesłana. Przygotowany plik prześlij administratorowi mailowo.
 6. Kontakt z osobami badanymi przebiega za pośrednictwem administratora. To z nim należy ustalić jakie treści będą wysyłane do respondentów zapisanych w systemie i w jaki sposób można informować użytkowników o dostępnym badaniu.
 7. Jeśli potrzebujesz pomocy lub zastanawiasz się w jaki sposób utworzyć badanie w systemie (plany badawcze bywają specyficzne i skomplikowane, być może nie znajdziesz wszystkich odpowiedzi w poradniku), skontaktuj się w pierwszej kolejności ze swoim lokalnym Lab Manager’em.