Aby wziąć udział w badaniu, musisz przyjść w ustalone miejsce w wybranym przez siebie terminie, najlepiej 5 – 10 minut wcześniej. Jeśli zamierzasz się spóźnić, skontaktuj się z badaczem za pośrednictwem panelu. To bardzo istotne, by szanować czas badacza.

Jeśli jesteś spóźniony na spotkanie, może on zostać anulowane lub przełożone na inny termin przez badacza. Prosimy, abyś zawiadomił badacza (lub anulował swój zapis na badanie) z przynajmniej godzinnym wyprzedzeniem (w przeciwnym wypadku mogą zostać naliczone na Twoje konto punkty karne). Możesz skontaktować się z nim za pośrednictwem systemu. Pamiętaj o dokładnym rozplanowaniu swojego czasu, wliczając w to czas podróży na badanie czy nieprzewidziane opóźnienia. W większości przypadków badacz dostarczy Ci wskazówek jak dojechać do danej lokacji.

Jeśli z jakiegoś powodu badacz jest spóźniony lub nieobecny w danym terminie, skontaktuj się z administratorem systemu (ktomaszewski2@swps.edu.pl). Przysługują Ci punkty kredytowe lub zapłata za ten termin.


Punkty karne

Jeśli jesteś nieobrecny na badaniu, a nie usprawiedliwisz swojej nieobrecności, otrzymasz w systemie punkty karne, które zostaną doliczone do twojej ogólnej punktacji.

Ilość punktów karnych jakie otrzymasz w danym badaniu stanowi 50% wartości badania. Oznacza to, że za 10 minutowe badanie otrzymasz 5 punktów karnych, a za 60 minutowe badanie, 30 punktów kary.


Punkty karne w badaniach internetowych

Punkty karne na zasadach powyżej można też otrzymać biorąc udział w badaniach online. Te są dużym udogodnieniem dla studentów, nie wymagają fizycznej obecności w labolatorium: a jednak część osób traktuje takie badania jako łatwy sposób na zdobycie punktów.

Badacz weryfikuje użytkowników i ich udział, dlatego bardzo proszę o poważne traktowanie tej części panelu i branie udziału w badaniach w sposób rzetelny.

Jeśli otrzymałeś punkty karne, a twoim zdaniem nie powinieneś, skontaktuj się z badaczem.