Dlaczego warto?

Udział w badaniach naukowych to wsparcie świata nauki. Wydarzenia organizowane na naszym Uniwersytecie nie miały by miejsca, gdyby nie teorie naukowe, które potwierdza się właśnie badaniami. Te ostatnie nie mogą się odbyć bez respondentów, czyli osób uczestniczących w badaniach.

Rejestrując się w panelu badawczym będziesz mógł wybrać interesujące Cię badania i wziąć w nich udział. To nie tylko wsparcie dla nas, ale też doskonały sposób na poszerzenie swojej wiedzy – każde badanie jest nie tylko dokładnie opisane, po każdym otrzymasz również szczegółowy opis tego, czego dotyczyło – dowiesz się jaka jest zakładana hipoteza, z jakiej literatury możesz skorzystać aby zagłębić się w dany problem. To dobry sposób na kontakt z nauką.

W ramach udziału w poszczególnych badaniach często będziesz brał udział w konkursach, otrzymasz darmową kawę i ciasto albo wynagrodzenie za poświęcony czas w postaci pieniędzy.

Ochrona danych w systemie

Aby zarejestrować konto w systemie zgadzasz się na wykorzystanie Twoich danych osobowych wyłącznie w celu prowadzenia badań naukowych. Twoje dane nie są w żaden sposób udostępniane osobom trzecim ani innym organizacjom, a badacz prowadzący badanie rozpoznaje Cie jedynie po Twoim kodzie użytkownika. Szczegóły dotyczące ochrony Twoich danych osobowych znajdziesz na tej stronie, jak też i w panelu badawczym u dołu strony, w zakładce: Udział ludzi w badaniach / Polityka prywatności.

Rejestrując konto w systemie podajesz swoje imię i nazwisko oraz adres mailowy. Dzięki temu będziesz otrzymywał niezbędne informacje dotyczące badań na które się zapisałeś, a prowadzący badanie będzie mógł się z Tobą skontaktować. Nie będziesz otrzymywał żadnych reklam, ani nie będziesz namawiany do wzięcia udziału w badaniach.

Osoby niepełnoletnie a udział w badaniach

Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią, potrzebujesz zgody rodzica na zapis do panelu badawczego SONA i udział w badaniach naukowych odbywających się za jego pośrednictwem.

Wejdź w zakładkę Zgoda rodzica na udział w badaniach