Zanim dodasz swoje badanie, zapoznaj się z informacjami podanymi poniżej:

System umożliwia wybór kilku rodzajów badań:

  • Standardowe badanie – czyli badanie w laboratorium lub innym pomieszczeniu.

  • Badanie kilkuczęściowe – jest to ponownie badanie w laboratorium lub innym pomieszczeniu (nie może to być badanie online), uczestnicy zapisują się na kilka części badania. Rozwiązanie to sprawdza się więc wtedy, kiedy chcemy powtórzyć pomiar po jakimś czasie. Do wyboru jest badanie dwu,trzy i czteroczęściowe.

  • Badanie online w systemie – odbywa się za pośrednictwem systemu, dane zbierane są przez system (to rozwiązanie nie jest rekomendowane, a narzędzie systemowe jest dość ograniczone).

  • Zewnętrzne badanie online – widoczne w systemie wraz z odnośnikiem do strony na której znajduje się badanie (zachęcamy do korzystania z rozwiązań, które umożliwiają automatyczne rozliczanie punktów, np. Qualtrics, SurveyMonkey, SurveyGizmo).

Pamiętaj, że lokalny Lab Manager pomoże ci dodać badanie do systemu. Jeśli więc planujesz zrobić badanie lub serię badań, które wykraczają poza podane ramy – zgłoś się do niego, a pomoże ci znaleźć rozwiązanie.

Pamiętaj, że badanie musi spełniać pewne wymogi – na wstępnym etapie przygotuj szczegółowy opis badania zgodnie z podanym formatem (opis ten wklejasz później dodając badanie). Prześlij również Lab Manager’owi informację po badaniu, która będzie przesyłana uczestnikom.


Szczegółowe informacje dotyczące dodawania poszczególnych rodzajów badań znajdziesz w Poradniku badacza dostępnym w menu.